Biuro obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w godzinach 7:00-16:00.
plakaty wielkoformatowe druk online

plakaty wielkoformatowe

Plakaty wielkoformatowe - sztuka i reklama

Plakaty wielkoformatowe - sztuka i reklama

Plakaty to połączenie sztuki i strony stricte informacyjnej. Zachwycają oryginalnością i niepowtarzalnością, pełnią funkcję informacyjną i estetyczną. Wydawać się może, że zaprojektowanie plakatu to zadanie bardzo proste, jednakże rzeczywistość weryfikuje to stwierdzenie. Dobry plakat powinien przede wszystkim utkwić w pamięci odbiorców i pozytywnie oddziaływać na ich emocje.
 

Ładne i skuteczne plakaty

 
Znane powiedzenie mówi, że plakaty dzielą się na ładne i skuteczne, aczkolwiek dobry projektant potrafi obydwa rozwiązania połączyć w jedną całość. Mówiąc o stronie estetyczno-wizualnej, przeważająca większość uważa, że cechę tę posiadają plakaty wielkoformatowe. Z całą pewnością jest w tym stwierdzeniu sporo racji, warto jednak zastanowić się, co należy zrobić, by przedmiotowe plakaty XXL były jednocześnie skuteczne? Wbrew pozorom odpowiedź jest bardzo prosta – należy zadbać o ich unikalność. Plakaty oscylujące wokół szablonowych tudzież standardowych motywów stają się monotonne i mało efektowne. Zdecydowanie lepszą alternatywą są w tej sytuacji plakaty na zamówienie, dostosowane pod względem zawartości do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Warto również pamiętać, że plakat na zamówienie, w przeciwieństwie do popularnych ulotek czy strony internetowej, są przede wszystkim nośnikiem treści, stanowiąc tym samym klucz do zapoznania się odbiorcy z konkretną ofertą. 
 

Estetyka i strona techniczna

 
Podstawą dobrego plakatu jest przede wszystkim oryginalna i niepowtarzalna strona graficzna, czyli działania realizowane na płaszczyźnie stricte projektowej. Należy jednak pamiętać, że równie ważna jest strona techniczna, obejmująca przede wszystkim działania, które podejmuje drukarnia plakatów. Podejmując decyzje w kwestii formatu tudzież papieru, na którym zostanie wydrukowany plakat, należy przede wszystkim uwzględnić docelowe przeznaczenie konkretnej propozycji  oraz zakładaną ilość wydruków. Pożądane efekty może zapewnić zapewnić plakat w standardowym formacie 70x100, jak i 100x140. W niektórych sytuacjach warto rozważyć również niestandardowy rozmiar plakatu. Warto pamiętać, że zbyt mały plakat może kojarzyć się z ulotką, natomiast zbyt duży nie zmieści w miejscu przeznaczonym do jego ekspozycji. 
 

Drukowanie plakatów wielkoformatowych

 
Godne uwagi są wspomniane wcześniej plakaty wielkoformatowe, których cechą jest przede wszystkim jasny i wyraźny przekaz, pozwalający odbiorcy możliwość zapoznania się z prezentowaną treścią w bardzo krótkim czasie. Optymalnym materiałem, na którym wykonywany jest druk plakatów wielkoformatowych, jest satyna papier powlekany 200 g. Ostatnim etapem jest drukowanie plakatów. Profesjonalny druk plakatów jest realizowany w drukarniach wyposażonych w nowoczesne urządzenia drukujące. Warto dodać, że drukarnia plakatów często oferuje także dodatkowe działania, obejmujące szeroko rozumianą obróbkę techniczną, czy również projektowanie na życzenie Klienta.
 

Wyróżnij się dobrym plakatem


Chyba nic nie daje tak dobrego stosunku ceny do efektywności, jak dobrze wykonany plakat. Nic, chyba że... plakat wielkoformatowy! Wyróżnij się i pokaż swój poster w nie często spotykanym rozmiarze XXL. Domyślnie dysponujemy formatami 100 x 140 cm oraz 70 x 100 cm, jednak jeśli to Cię nie satysfakcjonuje, możesz wprowadzić swój własny format! Nasze maszyny umożliwiają druk plakatów metodą solwentową nawet o tak niespotykanych rozmiarach, jak 158 x 500 cm.